Отзиви за Военен клуб (сцена). (Дискотека) в Пловдив (Пловдив).
Военен клуб (сцена)
ул. „Иван Вазов“ 2, 4000 Център, Пловдив, България
Описание
Информация за Военен клуб (сцена), Дискотека в Пловдив (Пловдив)
Тук можете да видите местоположението, работното време, време на посещаемост, контакти, снимки и реални отзиви, направени от потребителите.
Това място има добри отзиви, това означава, че те се отнасят добре с клиентите си и ще се чувствате чудесно с техните услуги, препоръчва се на 100%!
Карта
Отзиви за Военен клуб (сцена)
В. Р.
Страхотна възстановка на Съединението!
s. t.
Уникална атмосфера на добре запазена сграда.Жалко ,че все не стигат парите за цялолостна реановация.Адмирации за хората които успяват да съхранят и подържат сградата и изкуството там.
G. S.
Клуба кара на стара слава. На централно място е а почти никакво капиталовложение за обновяване.
L. B.
Военният клуб в Пловдив е емблематична многофункционална сграда в центъра на града.
През 1895г. пловдивските офицери заявят желанието си да имат нов модерен културен клуб. Решението за построяване на нова сграда е взето на заседание на градската управа на 25 март 1898 г. За тази цел е било гласувано място от 818,80 кв. м между градината "Цар Симеон" и началото на улица "Станционна" (сегашната "Иван Вазов"). Проектът на сградата е дело на архитект Никола Лазаров, проектирал също Централния военен клуб в София и военните клубове в Шумен и Сливен. Изпълнител на строежа и пряк технически ръководител е архитекта Михаил Ненков.
Пред още неоткрития клуб е построена триумфална арка за посрещането на цар Фердинанд на 27 септември 1908 г. в Пловдив във връзка с тържеството за провъзгласяването на българската независимост.
Официалното откриване на клуба става с офицерски и граждански новогодишен бал на 31 декември 1908 г. В книгата си "Пловдивски архитектурни хроники" архитект Никола Чинков описва сградата като внушителна със своя извисен обем и архитектурно решение.
На 18 януари 1927 г., голям пожар унищожава многофункционалната зала на клуба. Още същото лято започва нейното възстановяване и до зимата строителството е завършено. На 18 април в 21 часа и 20 минути вечерта е вторият, най-силен и разрушителен трус на Пловдивското земетресение. Клубът е една от най-пострадалите сгради в града. Голямата му зала е срината до основи.
Възстановяването на сградата се финансира от създадената от правителството Дирекция за подпомагане на пострадалите и възстановяване на разрушенията от земетресението през 1928 г. Проектите се изработват от архитектите Стойко Стойков и Борис Градинаров. Новият проект е за по-голяма сграда с повече функционални възможности. Тя става обществено средище за живота на пловдивчани и пловдивското офицерство. Между двете световни войни през 20 век в сградата се провеждат тържества и балове.
През 50-те години на 20 век клубът е бил прекръстен на Дом на народната армия. В началото на 70-те години градските власти в Пловдив обсъждат идеята да съборят сграда на клуба.
В началото на 21 век на няколко пъти се възражда идеята сградата на клуба да се възстанови по оригиналния си проект.
D. M.
Клубът е място за културни изяви на служителите от българската армия. Сграда с голяма история, която десетки години дава живот на концерти, театрални спектакли и др. Сграда в която има детска музикална школа, зали за репетиции на музикални, хореографски и др. състави. Поради недостиг на сгради за културни изяви в града се ползва и от професионални колективи. Считам , че се нуждае от ремонт и обновяване, за да продължи и разшири дейността, извършвана там.
M. K.
Тази сграда е един изключителен културен паметник, в който трябва да има место за всяко семейство и всяко дете. Някога това е бил най - големия и красив културен дом в град Пловдив, в който са се изнасяли спектакли и концерти, правели са балове, разглеждали са дори съдебни дела с висок граждански интерес. Днес тази сграда, както и всички други културни сгради са стожера на нашата националност.
Ф.
Прекрасна сграда в центъра на града, която има потенциал да бъде сцена на много повече и значими културни прояви, но е престъпно занемарена и тъне в мизерия и разруха. Жалко!
S. R.
Военният клуб се намира на много добро местоположение. Добре направен е и се провеждат много концерти на танцьорите учещи се в него. Развива се културната дейност и е много подходящ за деца желаещи да практикуват танци.
Н. З.
В сградата се организират любителски и професионални курсове по танци. Едни от най-добрите ансамбли тренират там. Освен това е и ключово място в Пловдив при изпълнение на военни концерти и прояви.
D. S.
Първо липсващи седалки! Пълна кочина! Там не трябва да се провеждат въобще театрални представлени, мястото не е подходящо! Повече му отива да е сметище!