Отзиви за Църква „Св. Атанасий“. (Църква) в Варна (Варна).
Църква „Св. Атанасий“
ул. „Свети Атанасий“ 1, 9022 Виница, Варна, България
Описание
Информация за Църква „Св. Атанасий“, църква в Варна (Варна)
Тук можете да видите местоположението, работното време, време на посещаемост, контакти, снимки и реални отзиви, направени от потребителите.
Това място има добри отзиви, това означава, че те се отнасят добре с клиентите си и ще се чувствате чудесно с техните услуги, препоръчва се на 100%!
Карта
Работно време на Църква „Св. Атанасий“
Понеделник
Затворено
Вторник
8:00ч.–16:00ч.
Сряда
8:00ч.–16:00ч.
Четвъртък
8:00ч.–16:00ч.
Петък
8:00ч.–16:00ч.
Събота
8:00ч.–16:00ч.
Неделя
8:00ч.–14:00ч.
Отзиви за Църква „Св. Атанасий“
K. P.
Прекрасен храм! Тук съм присъствал на духовно много силни служби, сключването на църковен брак, кръщенета, отбелязването на църковни и национални празници. Дворът е винаги отлично поддържан, с актуални за сезона цветя и растителност. Силно препоръчвам!
С. С.
Свети Атанасий Велики известен и като Атанасий I Велики, патриарх Александрийски (на гръцки: Αθανάσιος) е египетски богослов и духовник, патриарх на Александрия от 328 до 373 година. Той е един от най-видните богослови и радетели за чистотата на вярата и се приема за първия разпространител в Европа на възникналото в Египет монашество. За тези си дела той е възвеличен още от ранното християнство като „Велики“.
Простонародните вярвания тачат светеца като брат-близнак на свети Антон с власт над снеговете и ледовете. Поверието твърди, че облечен с копринена риза той отива в планината на бял кон и се провиква: „Иди си, зимо, идвай, лято!“. Той заедно с брат си св. Антон са ковачи и изобретяват ковашките клещи. Антонов и Атанасовден се честват като сезонни празници и като празници на ковачи, ножари, налбанти и железари. Зимния св. Атанас – „Атанасовден“ е наречен „Среди зима“ след който денят започна да пораства с по „едно просено зърно“ и лятото се приближава. св. Атанас и брат му се считат и за повелители над чумата, шарките и антракса (синята пъпка). На този ден за „Баба шарка“ се пекат и се раздават надупчени с вилица содени питки полени с мед, за да не се шарят децата и да се умилостиви да бъде „медена“ болестта и да премине леко. За да не се „подсърдят“ болестите за тях се оставя на тавана парче с мед от питата, а за „лелята“ т.е. чумата цяла питка. Болестите не са наричани по име, а само „медените“, „лелите“ или „благите“. Жените не плетат, не предат и не готвят боб и леща. Готви се и се раздава за здраве черно пиле с ориз; перата на пилето се считат за лечебни и се запазват до следващата година. Традиционно празнично ястие е и свинското с бамя. Младите момци и моми излизат на поляните край селището, връзват люлки и се люлеят, пеят и играят хора.
Н. П.
Храмът е православен.Редно е дворът да бъде направен с още зеленина. Да бъдат засети дървета в района, не само в двора, а извън него. Общината няма да откаже, стига само църковното настоятелство да поиска.
A. I.
Стара, запазена и добре поддържана .
Снимката е на билката Змийско мляко, която видях в двора на църквата.
Г. Т.
Старата митрополитска църква на Варна, намираща се в Гръцката махала до Римските терми.
А. П.
Това е църквата във кв. Виница на гр. Варна. Чешмата не работи и няма място за сядане.
D. J.
Хубава църква.
M. M.
Храм на 160години и много добре подреден.
J. D.
Прекрасна стара църква ☦️
В. И.
Храма е добър
V. S.
Помолете се!!!
Ж. П.
Хубава църква
K. D.
Beautiful church. Lovely old paintings. Friendly priest.
(Преведено)
Красива църква. Прекрасни стари картини. Приятелски свещеник.
M. T.
Liked it
(Преведено)
Хареса ми
Р. Б.
д. с.
V. P.
M. “. G.
Д. Я.