Отзиви за Храм "Света Троица". (Църква) в Свищов (Велико Търново).
Храм "Света Троица"
ул. „Хр. Павлович“, 5250 Център, Свищов, България
Описание
Информация за Храм "Света Троица", църква в Свищов (Велико Търново)
Тук можете да видите местоположението, работното време, време на посещаемост, контакти, снимки и реални отзиви, направени от потребителите.
Това място има добри отзиви, това означава, че те се отнасят добре с клиентите си и ще се чувствате чудесно с техните услуги, препоръчва се на 100%!
Карта
Работно време на Храм "Света Троица"
Понеделник
8:00ч.–17:00ч.
Вторник
8:00ч.–17:00ч.
Сряда
8:00ч.–17:00ч.
Четвъртък
8:00ч.–17:00ч.
Петък
8:00ч.–17:00ч.
Събота
8:00ч.–17:00ч.
Неделя
8:00ч.–14:00ч.
Отзиви за Храм "Света Троица"
K. V.
Храм ,, Света Троица " построен от майстор Колю Фичето пленява с своите уникални архитектурни решения като високите си колони , въртящите каменни колони на входа или както самият той е казал докато се въртят всичко с градежа е наред спорът ли свободно да се въртят има проблем с основите .
S.
Катедрална църква, построена през 1867 г. от първомайстор Никола Фичев. През 1883 – 1887 г. пред западната ѝ фасада и над част от преддверието е издигната висока кула-камбанария от майстор Генчо Новаков.
Тя е една от последните творби на уникалния майстор от Възраждането Колю Фичето от Трявна. Храмът е трикорабна базилика, с централен купол и още три такива, с характерните кобилици по външната фасада, с ритмично членене и редуващи се слепи арки и каменни корнизи. Апсидата е с вълнообразна форма. Камбанарията е построена от майстор Генчо Новаков през 1886 г. Църквата е уникална по строеж с двете портални колони, които се въртят около оста си. Иконостасът е изработен от майстор Антон Станишев от Дебърската школа. Многобройните икони (79 броя) са рисувани от Николай Павлович, който е от гр. Свищов. Другата част от иконите – 120 броя са дело на Данаил Несторов, потомък на Дебърски майстори. Шестте църковни камбани с образи на християнски светци са дарени от руския император Александър Втори.
A.
Петата голяма катедрала след Свети Александър Невски в София, Свети Димитър в Видин, Свето Успение Богородично в Варна и Свети Висарион в Смолян, Свищовлии я наричат Съборната църква, Ще я посетя когато съм в гр. Свищов!
Ц. Т.
Място което трябва да се види.
Сградата е осветена на 19 септември 1867 година. Построена е от Колю Фичето и е смятана за един от образците на църковната архитектура от Късното Възраждане.
Намира се в най- високата част на тогавашният град. Тя е трикорабна с централен купол, 3 второстепенни купола и удължено тяло с дължина 30 метра.
Иконостасът е изработен от дебърския майстор Антон Станишев през 1870- 1872 година и има размери 16 * 10 метра. 73 от иконите са изписани от Николай Павлович. Камбанарията на църквата е добавена през 1886 година и е изпълнена от Генчо Новаков.
Интересни са двете портални колони, който се въртят около оста си.
Над 120 празнични икони са дело на Нестор Траянов.
Църквата е силно засегната от земетресението във Вранча през 1977 година. Започналата през 1980 година реставрация се забавя поради липса на финансиране, и е завършена едва през 2004 година.
S. K.
Построен от великия самоук майстор Кольо Фичето през далечната 1867 г. И когато посетите градът на Щастливеца ви препоръчвам да посетите този храм има какво да се види. Намира се на площад Свобода в гр. Свищов
A. A.
Много отзивчиви служители
I. P.
Храмът познат сред хората ката"Съборната" е построен от Уста Колю Фичето.
Н. Д.
Изключително духовно излъчване, строена е от Кольо Фичето
Y. Y.
Много хубава църква, прекрасна е
K. D.
Прекрасна крепост на вярата.
C. D.
Много красива църква !
S. T.
Много красив храм
j. d.
невероятна църква
B. P.
Красива архитектура
А. Д.
Оценката е за преди земетресението
В. Й.
Църквата е реставрирана
R. G.
Прекрасна!
M. K.
B. T.
Amazing architecture!
(Преведено)
Невероятна архитектура!
K. M.